Get Adobe Flash player

Драги четвртаци и седмаци,поштовани родитељи/старатељи ученика четвртог и седмог разреда,
Министарство просвете, науке и технолошког развоја  у сарадњи са Заводом за вредновање квалитета образовања и васпитања, у складу са својим надлежностима које се односе на пружање стручне подршке школама, реализује годишњи тест за ученике четвртог разреда и пробно тестирање за ученике седмог разреда у школској 2021/2022. години.
Тестирање ће се обавити 15. јуна 2022. године са почетком у 12 часова за све ученике четвртог и седмог разреда.
За ученике четвртог разреда тест садржи задатке из три предмета – матерњи језик, математика и природа и друштво. Задаци су припремљени на основу образовних стандарда и програма наставе и учења.
Ученици седмог разреда радиће тестове из физике, хемије, биологије, географије и историје. Ученици треба да изаберу и пријаве код свог разредног старешине који од понуђених предмета желе да полажу. Сврха примене ових тестова јесте да ученици стекну увид у своје знање из одабраног предмета, али и да стекну увид у структуру могућег будућег трећег теста за завршни испит на крају осмог разреда.
Свим ученицима желимо успех на предстојећем тестирању!

____________________________________________________________________________________________________

Poštovane kolege,
zadovoljstvo nam je da vas obavestimo da je otvoren konkurs za program Istraživačke stanice Petnica za učenike osnovnih škola. 
Nastavljajući tradiciju dugu 40 godina, IS Petnica će tokom jeseni organizovati Letnju naučnu školu – obrazovni program za učenike koji školske 2021/2022. godine pohađaju sedmi razred. Letnja naučna škola je višedisciplinarni program koji uvodi zainteresovane učenike u osnove istraživačkog pogleda na svet i daje im priliku da se neposredno angažuju u aktivnostima teorijskog i praktičnog karaktera u različitim oblastima nauke. Program nije namenjen samo odličnim učenicima i onima koji učestvuju u takmičenjima, već svima koji pokazuju radoznalost za svet oko sebe. Prijavljivanje traje do 15. juna.
Više informacija o programu i konkursu možete pročitati u brošuri u prilogu i na sledećem linku: http://petnica.rs/prijavljivanje-za-program-za-osnovce-letnju-naucnu-skolu-2022-godine/

___________________________________________________________

Распоред (сатница) тестирања за полагање пријемних испита за специјализоване профиле

____________________________________________________________________________________

Поштовани,

Министарство просвете, науке и технолошког развоја иницирало је снимање часова припремне наставе, у циљу пружања системске подршке ученицима осмог разреда у припремама за полагање завршног испита.

Кроз систематизацију градива из српског језика, математике, физике, хемије, биологије, историје и географије, ученици ће имати прилику да још једном утврде стечена знања.

Часови припремне наставе биће емитовани сваког радног дана на РТС 2 каналу од 9. маја до 17. јуна 2022. године. Емитовање часова вршиће се у термину од 9.30 и од 13.00 часова према утврђеном распореду:

Понедељак – СРПСКИ ЈЕЗИК

Уторак – МАТЕМАТИКА  

Среда, четвртак и петак – редом ФИЗИКА, ХЕМИЈА, БИОЛОГИЈА, ИСТОРИЈА И ГЕОГРАФИЈА 

Такође, у оквиру пројекта Моја школа и сарадње са РТС-ом на интернет порталу РТС Планета – 8. разред – Moja школа (rtsplaneta.rs) налазе се часови које ученици осмог разреда могу користити у што бољој припреми за полагање завршног испита.

Још једном се захваљујемо свим колегама и колегиницама који су учествовали у припреми, снимању и евалуцији ових часова.

Циљ ових активности, поред системске подршке и унапређивању знања ученика, је и да цео процес буде организован на најбољи могући начин уз осигурање регуларности и квалитетног спровођења завршног испита.

У складу са Календаром активности за спровођење завршног испита на крају основног образовања и васпитања за школску 2021/2022. годину и пријемног испита и уписа ученика у средњу школу, завршни испит на крају обавезног образовања и васпитања биће одржан 27, 28. и 29. јуна 2022. године.

Сектор за предшколско и основно образовање и васпитање
МИНИСТАРСТВО ПРОСВЕТЕ, НАУКЕ И ТЕХНОЛОШКОГ РАЗВОЈА РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ

__________________________________________________________________________________

На трећем класификационом периоду шк.2021/22.године на предлог учитеља и наставника, Наставничко веће ОШ „Карађорђе“ Рача похваљује следеће ученике:

1.разред:

Сипић 1.разред:

  1. Миливојевић Михајло- похвала за поштовање правила понашања

Велико Крчмаре 1.разред:

  1. Петровић Анђела-похвала за ангажовање на часовима
  2. Обрадовић Кристина- похвала за ангажовање на часовима

Трска 1.разред:

  1. Вјера Бондарева- похвала за поштовање правила понашања
  2. Вукашин Николић- похвала за поштовање правила понашања
  3. Василије Машић- похвала за поштовање правила понашања

2.разред:

Рача 2-1:

  1. Александра Сенић- похвала за труд, залагање и одговоран однос према раду
  2. Миа Милосављевић- похвала за труд, залагање и одговоран однос према раду
  3. Невена Степковић- похвала за труд, залагање и одговоран однос према раду
  4. Јаков Милетић – похвала за труд, залагање и одговоран однос према раду
  5. Димитрије Ковачевић- похвала за труд, залагање и одговоран однос према раду
  6. Ђурђина Марковић- похвала за труд, залагање и одговоран однос према раду
  7. Ана Петковић –похвала-похвала  за освојено друго место  и награду на ликовном конкурсу ( захвалница на ликовном конкурсу)
  8. Василије Стефановић-похвала за освојено 3. место на окружној смотри рецитатора

Рача 2-2:

  1. Је Донг Ли- похвала за труд, залагање и одговоран однос према раду
  2. Дуња Живковић- похвала за труд, залагање и одговоран однос према раду и за освојено друго место  и освојену  награду на ликовном конкурсу
  3. Јаков Стојановић- похвала за труд, залагање и одговоран однос према раду
  4. Миа Александров- похвала за труд, залагање и одговоран однос према раду
  5. Огњен Ћоралић- похвала за труд, залагање и одговоран однос према раду
  6. Максим Војновић- похвала за труд, залагање и одговоран однос према раду
  7. Андријана Петровић-похвала за правилан однос према другима и поштовање правила понашања
  8. Анастасија Стоилковић- похвала за правилан однос према другима и поштовање правила понашања

Велико Крчмаре-2.разред

  1. Tомић Маша-похвала за остварен успех, ангажовање и поштовање правила понашања
  2. Томић Миа-похвала за остварен успех, ангажовање и поштовање правила понашања
  3. Лука Тодоровић-похвала за остварен успех и освојену похвалу на математичком такмичењу ,,Мислиша”2022.

3.разред:

Рача 3-1:

  1. Радишевић Ђорђе-похвала за освојену другу награду на окружном такмичењу из математике, освојену трећу награду на математичком такмичењу Мислиша 2022. и похвала за редовно похађање наставе (без изостанака)
  2. Петар Шовић- похвала за редовно похађање наставе (без изостанака у току трећег класификационог периода)
  3. Дуња Новаковић – похвала за редовно похађање наставе (без изостанака у току трећег класификационог периода)
  4. Мина Обрадовић- похвала за редовно похађање наставе (без изостанака у току трећег класификационог периода)
  5. Дуња Милосављевић- похвала за редовно похађање наставе (без изостанака у току трећег класификационог периода)
  6. Милош Ивановић- похвала за редовно похађање наставе (без изостанака у току трећег класификационог периода)
  7. Даница Голубовић- похвала за редовно похађање наставе (без изостанака у току трећег класификационог периода)
  8. Немања Николић- похвала за редовно похађање наставе (без изостанака у току трећег класификационог периода)
  9. Похвала за све ученике одељења 3/1 за поштовање правила понашања у школи.

Рача 3-2:

  1. Доганџић Лука-похвала за учествовање на окружном такмичењу из математике и  остварене резултате на математичком такмичењу Мислиша 2022.године
  2. Лена Илић-похвала за учествовање на на окружном такмичењу из математике и математичком такмичењу Мислиша 2022.

Сепци Поље 3.разред:

  1. Првуловић Анастасија- похвала заостварен успех,поштовање правила понашања,континуирани рад,освојено друго место на општинском такмичењу из математике и учествовање на окружном  такмичењу рецитатора
  2. Милановић Вања-похвала за остварен успех,поштовање правила понашања,континуирани рад ,освојено треће место на општинском такмичењу   рецитатора и учествовање на окружном  такмичењу рецитатора

Мирашевац 3.разред:

  1. Лена Стојиловић-похвала за учествовање на школском и општинском такмичењу из математике и математичком такмичењу „Мислиша“2022.
  2. Николина Бранковић- похвала за учествовање на школском и општинском такмичењу из математике и математичком  такмичењу „Мислиша“2022.
  3. Душан Милојевић- похвала за учествовање на школском и општинском такмичењу из математике и математичком  такмичењу „Мислиша“2022.

Велико Крчмаре 3.разред

  1. Гавриловић Павле- похвала за остварен успех,поштовање правила понашања и континуирани рад
  2. Аћимови Огњен- похвала за остварен успех,поштовање правила понашања и континуирани рад

Вишевац 3.разред

  1. Ивановић Сташа- похвала за остварен успех, поштовање правила понашањаи континуирани рад
  2. Миловановић Лена- похвала за остварен успех, поштовање правила понашања и континуирани рад

Трска 3.разред

  1. Илић Милица- похвала за успех,поштовање правила понашања,континуирани рад и учествовање на школском и општинском такмичењу из математике
  2. Николић Немања- похвала за успех,поштовање правила понашања и континуирани

4.разред:

Рача 4-1:

  1. Срећковић Милица –похвала за освојено 1.место на општинском такмичењу из математике и 3.награда -математичком такмичењу ,,Мислиша“
  2. Прокић Александра –похвала за освојено 1. место на општинској смотрирецитатора.

Рача 4-2:

  1. Лена Петронијевић – похвала за освојено 3. место на општинском такмичењу из математике
  2. Магдалена Савковић-  похвала за освојено 3. место на општинском такмичењу рецитатора
  3. Тадија Гроздић – похвала за редовно учење, континуиран и одговоран рад  како у школи тако и код куће
  4. Михајло Ђорђевић-похвала за  освојено 3. место на ликовном конкурсу поводом Дана школе

Велико Крчмаре 4.разред

  1. Вељко Цукић-похвала за освојено 2. место на  општинском такмичењу из математике  и учешће на окружном такмичењу из математике

Доња Рача 4.разред:

  • Ања Миловановић – похвала за успех , залагање и поштовање правила понашања
  • Анђела Матејић- похвала за успех , залагање и поштовање правила понашања

Трска 4.разред:

  1. Стефан Богићевић-похвала за труд, залагање и  одговоран однос према  раду
  2. Гаги Хајризи-похвала за освојено прво место на ликовном конкурсу ,,Карађорђе гледа кроз векове“

Вишевац 4.разред:

  1. Лара Танасковић-похвала за успех и  поштовање правила понашања

5.разред:

Рача 5-1:

  • Пајовић Огњен- похвала за учешће на окружном такмичењу из математике
  • Златић Веран- похвала за учешће на окружном такмичењу из математике

Рача 5-2:

  1. Јанко Милановић-похвала за освојено 1. место на општинском такмичењу из биологије, за постигнут бољи успех  у односу на крај првог полугодишта и поштовање правила понашања
  2. Марта Златић- похвала за освојено 2. место на општинском такмичењу из биологије
  3. Давид Николић-похвала за постигнут бољи успех  у односу на крај првог полугодишта и поштовање правила понашања
  4. Јанко Милановић- похвала за постигнут бољи успех  у односу на крај првог полугодишта и поштовање правила понашања
  5. Маријана Нешић -похвала за постигнут бољи успех  у односу на крај првог полугодишта и поштовање правила понашања
  6. Милица Стефановић- похвала за постигнут бољи успех  у односу на крај првог полугодишта и поштовање правила понашања

Мало Крчмаре- 5.разред:

  1. Јанко Милић- похвала за постигнут бољи успех  у односу на крај првог полугодишта и поштовање правила понашања
  2. Кристина Антонијевић- похвала за постигнут бољи успех  у односу на крај првог полугодишта и поштовање правила понашања

6.разред:

Рача 6-1:

  1. Павле Гроздић-похвала за освојено 1.место на општинском такмичењу из историје и учешће на окружном
  2. Лена Домановић- похвала за освојено 2.место у певању на руском језику на манифестацији ,,Ја имам таленат“
  3. Дуња Мајсторовић- похвала за учешће на општинском такмичењу из биологије и освојено 1. место у певању на манифестацији ,,Ја имам таленат“
  4. Софија Милетић-похвала за постигнут успех у редовној настави, као и постугнути резултати на такмичењима из физике и биологије
  5. Сташа Бошковић-похвала за редовно похађање наставе (без изостанака)
  6. Вања Марковић- похвала за освојено 2.место на окружном такмичењу у кошарци
  7. Михајло Стојановић- похвала за учешће на општинском такмичењу из историје
  8. Јована Милојевић- похвала за освојено 2.место у певању на руском језику на манифестацији ,,Ја имам таленат“
  9. Николина Стојковић-похвала за освојено 2.место у певању на руском језику на манифестацији ,,Ја имам таленат“
  10. Александра Стојковић- похвала за освојено 2.место у певању на руском језику на манифестацији ,,Ја имам таленат“
  11. Хелена Милојевић- похвала за освојено 2.место у певању на руском језику на манифестацији ,,Ја имам таленат“

Ђурђево 6.разред:

  1. Игњат Досковић-похвала за учешће на математичком такмичењу ,,Мислиша“ и најбољи резултат од свих ученика шестог разреда у школи

Сараново 6.разред:

  • Сашка Савковић- похвала за активност на свим часовима
  • Александар Стевановић-похвала за активност на свим часовима

Мало Крчмаре 6.разред:

  1. Младен Гавриловић-похвала за пласман на Републичко такмичење из технике и технологије

7.разред:

Рача7-1:

  1. Урош Гарић-похвала за поштовање правила понашања
  2. Ема Глишић-похвала за труд и залагање из енглеског језика
  3. Ива Станојевић –похвала за труд, залагање и успех из енглеског језика
  4. Елвис Станковић –похвала за освојено 3. место на школској манифестацији ,,Ја имам таленат“
  5. Похвала одељенског старешине  за све дечаке 7-1 за освојено прво место на школском турниру у футсалу
  6. Одељенски старешина похваљује све ученике за поштовање правила понашања; (посебна похвала се изриче девојчицама за неговање другарског односа уз међусобно поштовање и уважавање различитости)

Рача7-2:

  1. Нина Живуловић-похвала за остварене резултате на школском такмичењу из енглеског језика
  2. Сања Јевтић –похвала за освојено 3.место на окружном такмичењу из књижевне олимпијаде и 1.место на општинском такмичењу из географије
  3. Лазар Петровић-похвала за освојено 2.место на окружном такмичењу у кошарци и 3.место на окружном такмичењу у футсалу
  4. Вук Златић-похвала за освојено 2. место на окружном такмичењу у кошарци

Рача7-3:

  1. Јован Радојевић-похвала за освојено 7.место на републичком такмичењу из физике,другу награду на окружном такмичењу из хемије, освојена похвала на окружном такмичењу из математике и пласман на републичко такмичење из технике и технологије
  2. Шангмеи Сју- похвала за учешће на окружном такмичењу из хемије и освојена похвала на окружном такмичењу из математике
  3. Милош Петровић-похвала за учешће на окружном такмичењу из српског језика и језичке културе,  освојено прво место на општинском такмичењу из биологије и пласман на републичко такмичењење из технике и технологије
  4. Теодор Савић-похвала за освојено 3.место на окружном такмичењу у футсалу
  5. Данило Радовановић- похвала за освојено 3.место на окружном такмичењу у футсалу

Ђурђево 7.разред:

  1. Стефан Маринковић-похвала за ангажовање у учењу из свих предмета

Мало Крчмаре 7.разред:

  • Христина Јовановић-похвала за постигнут  успех , залагање из француског језика и ТиТ и ангажовање у школским и ваншколским активностима

8.разред:

Рача 8-1:

  1. Николина Стојковић-похвала за освојено3. место на општинском такмичењу из  географије , 2. место на окружном  из књижевне олимпијаде и пласман на републичко такмичење из технике и технологије
  2. Лука Вучетић-похвала за  пласман на републичко такмичење из верске наставе, 1.место на  општинском  такмичењу из биологије  и 1.место на  општинском такмичењу из историје
  3. Милан Голубовић-похвала за пласман на републичко такмичење из верске наставе и освојено 2.место на окружном такмичењу из енглеског језика
  4. Стефан Симић- похвала за пласман на републичко такмичење из верске наставе
  5. Емилија Живановић- похвала за учешће на окружном  такмичењу из енглеског језика
  6. Лазар Доганџић- похвала за освојено 1.место на општинском такмичењу из хемије и 2.место  на општинском такмичењу из  географије

Рача 8-2:

  1. Нађа Спасић- похвала за освојено 2.место на  окружном  такмичењу  у баскету
  2. Вања Милојевић- похвала за освојено 2.место на  окружном  такмичењу  у баскету
  3. Димитрије Петровић- похвала за освојено 3.место нaокружном  такмичењу у баскету, 2.место на окружном такмичењу у кошарци и  3. место на окружном такмичењу у футсалу
  4. Срећковић Лука- похвала за освојено 2.место на окружном такмичењу у кошарци 
  5. Николић Павлепохвала за освојено 2.место на окружном такмичењу  у кошарци и и 3. место на окружном такмичењу у футсалу
  6. Страхиња Машић- похвала за освојено 3. место на окружном такмичењу у футсалу
  7. Сташа Видојевић-похвала за вођење програма на школској манифестацији ,,Ја имам таленат“
  8. Тијана Петровић-похвала за вођење програма на школској манифестацији ,,Ја имам таленат“

Рача 8-3:

  1. Вукашин Илић- похвала предметног наставника за освојено 2. место на окружном такмичању у кошарци и похвала предметног наставника  за освојено 3.место на окружном такмичању у баскету 3на3
  2. Ђорђе Симић- похвала предметног наставника за освојено 2. место на окружном такмичању у кошарци
  3. Анђела Живуловић- похвала предметног наставника за освојено 2.место на општинском такмичењу из биологије
  4. Александар Ђорђевић- похвала предметног наставника  за освојено 3. место на окружном такмичању у футсалу
  5. Никола Савковић- похвала предметног наставника за освојено 3.место на општинском такмичењу из биологије

Директорка школе:                                                                                    Весна Вићентијевић

У Рачи, 15.04.2022.год.

_______________________________________________________________________________

Распоред вожње ученика за април 2022.године.

Распоред важи од 04.04.2022.

место  полазак из места    одлазак из школе
Мирашевац      06:1013:55
Доња Рача      06:2014:05
Борци      06:5014:20
Вишевац      06:5514:20
Сипић      07:2014:55
Трска      07:2514:55
Бошњане      07:4513:30

_______________________________________________________________________

___________________________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

РАСПОРЕД ВОЖЊЕ УЧЕНИКА ЗА ЈАНУАР 2022. Важи од 24.01.2022.

Група Аполазак у школуОдлазак из школеГрупа БПолазак у школуОдлазак из школе
Доња Рача6:4514:00Мирашевац6:5513:45
Борци7:1014:15Сипић7:15 14:00
Вишевац7:2014:15Трска7:2014:00
Бошњане (1-8 разреда)7:4013:40Бошњане (1-4 разр.)7:4512:40

Напомена: Понедељак и среда  група „А“   а уторак и петак група Б-од 24.01.до 28.01.2022.год.

Понедељак, среда и петак група ,,А“, а уторак и четвртак група ,,Б“ –од 31.01.2022.године.

___________________________________________________________________________________

РАСПОРЕД ВОЖЊЕ УЧЕНИКА ЗА ДЕЦЕМБАР 2021. ВАЖИ ОД среде 01.12.2021.

местоПолазак из местаОдлазак из школе
Доња Рача6:1013:50
Мирашевац6:2514:05
Борци6:5014:15
Вишевац7:0014:15
Сипић7:2014:45
Трска7:2514:45
Бошњане7:5013:25

___________________________________________________________________________

Поштовани родитељи, драги ученици

      У складу са чланом 11. Правилника о оцењивању ученика у основном образовању и васпитању („Сл. гласник РС“, бр 34/2019, 59/2020 и 81/2020) достављамо Вам на увид распоред писмених задатака и писмених провера постигнућа до истека полугођа. Истичемо:

  •  да је у складу са напред наведеним Правилником распоредом планирана највише једна провера у дану, а две у наставној недељи;
  • да одељењски старешина прати остваривање распореда писаних провера знања и у случају одступања сарађује са предметним наставницима;
  • одељењски старешина је у обавези и да прати оптерећеност ученика и редовност у раду и да у једном и другом случају благовремено реагује;
  • да за све недоумице у вези распореда писмених и контролних задатака можете контактирати педагога школе на мејл адресу: svetlanapedagog7@gmail.com

Драги ученици, позивамо Вас, да у циљу најбоље припреме за успешну реализацију најављених провера знања, редовно пратите наставу, активно учествујете у раду и извршавате ваше обавезе. Наставници и учитељи су ту да вас усмере када је то потребно. Достављени распоред можете користити за формирање ваших личних планова рада на месечном, недељном и дневном нивоу.

     Поштовани родитељи, неопходна нам је ваша сарадња и подршка – пратите интензивније рад Ваше деце, подстичите их да редовно прате активности на платформи, извршавају своје обавезе, израђују домаће задатке. План оцењивања који вам достављамо ће вам свакако помоћи да усмерите своје дете и испратите да ли извршава своје обавезе.

 С поштовањем, 

директорка школе, Весна Вићентијевић

РАСПОРЕД  ВОЖЊЕ УЧЕНИКА ЗА МЕСЕЦ ОКТОБАР 2021.ГОДИНЕ важи од 10.10.2021.

местоПолазак из местаОдлазак из школе
Борци6:1013:55
Вишевац6:2013:55
Доња Рача6:3514:25
Мирашевац6:5514:40
Сипић7:2014:55
Трска7:2514:55
Бошњане7:5013:30

РАСПОРЕД ВОЖЊЕ УЧЕНИКА ЗА МЕСЕЦ СЕПТЕМБАР2021.ГОДИНЕ важи од 01.09.2021.

местоПолазак из местаОдлазак из школе
Мирашевац6:0513:55
Сипић6:2514:10
Трска6:3014:10
Доња Рача6:5514:40
Борци7:2014:55
Вишевац7:3014:55
Бошњане7:5013:30

РАСПОРЕД ВОЖЊЕ УЧЕНИКА ЗА АПРИЛ 2021. Важи од 19.04.-23.04.2021.

Група А полазак у школу Одлазак из школе Група Б Полазак у школу Одлазак из школе
Бошњане (1-4 разр.) 7:10 10:15 Бошњане (1-4 разр.) 7:10 10:15
Бошњане 10:40 15:55 Сипић 11:10 15:55
Доња Рача 11:10 16:15 Трска 11:35 16:10
Борци 11:35 16:30 Мирашевац 11:50 16:25
Вишевац 11:45 16:30      

Понедељак  среда и петак група „А“   а уторак и четвртак група Б.

___________________________________________________________________

Информација за родитеље у вези са еЗаказивањем термина за упис и тестирање детета у ОШ

И ове године родитељи / други законски заступници који су грађани Републике Србије могу електронским путем да закажу на Порталу еУправа термин за упис и тестирање детета у основну школу покретањем услуге еЗаказивање термина за упис и тестирање детета у ОШ.

Потребно је да:

  • Будете регистрован корисник, односно имате креиран налог на државном порталу за електронску идентификацијуeID.gov.rs
  • Покренете услугу на Порталу еУправа (Услуге → Образовање → еЗаказивање термина у ОШ)
  • Закажете термин у школи којој Ваше дете територијално припада

Приликом уписа није потребно да прилажете документа, јер ће их школа прибавити по службеној дужности, и то:

  • Извод из матичне књиге рођених
  • Уверење о пребивалишту
  • Уверење о похађању припремног предшколског програма
  • Потврду о обављеном лекарском прегледу – лекарско уверење*

* Изузетак је само лекарско уверење уколико сте преглед обавили код приватног лекара.

Напомена 1: Термин можете да откажете 24 часа раније. Уколико не откажете термин и не дођете у заказаном термину у школу, систем Вам неће дозволити да наредних 14 дана резервишете нови термин за упис и тестирање детета у основну школу електронским путем. У том случају, родитељи ће морати директно да се обрате школи и закажу нови термин.

Напомена 2: Уколико имате додатна питања и недоумице у вези са заказивањем термина, обратите се контакт центру на 011/73-505-57. Телефонска подршка доступна је од 22. марта 2021. године и током трајања уписа у основне школе сваког радног дана од 7.30 до 15.30 часова.

___________________________________________________________________

Поштовани родитељи, драги ученици

      У складу са чланом 11. Правилника о оцењивању ученика у основном образовању и васпитању („Сл. гласник РС“, бр 34/2019, 59/2020 и 81/2020) достављамо Вам на увид полугодишњи распоред писмених задатака и писмених провера постигнућа. Истичемо:

  •  да је у складу са напред наведеним Правилником распоредом планирана највише једна провера у дану, а две у наставној недељи;
  • да одељењски старешина прати остваривање распореда писаних провера знања и у случају одступања сарађује са предметним наставницима;
  • одељењски старешина је у обавези и да прати оптерећеност ученика и редовност у раду и да у једном и другом случају благовремено реагује;
  • да за све недоумице у вези распореда писмених и контролних задатака можете контактирати педагога школе на мејл адресу: svetlanapedagog7@gmail.com

     Драги ученици, позивамо Вас, да у циљу најбоље припреме за успешну реализацију најављених провера знања, редовно пратите наставу, активно учествујете у раду и извршавате ваше обавезе. Наставници и учитељи су ту да вас усмере када је то потребно. Достављени распоред можете користити за формирање ваших личних планова рада на месечном, недељном и дневном нивоу.

     Поштовани родитељи, неопходна нам је ваша сарадња и подршка – пратите интензивније рад Ваше деце, подстичите их да прате наставу на РТСу и израђују домаће задатке. План оцењивања који вам достављамо ће вам свакако помоћи да усмерите своје дете и испратите да ли извршава своје обавезе.

 С поштовањем, 

директорка школе,

Весна Вићентијевић                                                                                                     

РАСПОРЕД ВОЖЊЕ УЧЕНИКА ЗА СЕПТЕМБАР 2020. Важи од 07.09.2020.

Група А полазак у школу Одлазак из школе Група Б Полазак у школу Одлазак из школе
Бошњане   10:55 15:55 Сипић 11:10 15:55
Доња Рача 11:10 16:15 Трска 11:35 16:10
Борци 11:35 16:30 Мирашевац 11:50 16:25
Вишевац 11:45 16:30      

Поштовани родитељи ученика који путују,

организација превоза се односи само на ову недељу. Запослени у школи задужени за организацију превоза се труде да пронађу што боља организациона решења када је у питању превоз ученика (мање чекање при доласку и одласку ученика, пре свега).

Хвала вам на разумевању.

РАСПОРЕД ВОЖЊЕ УЧЕНИКА ЗА МЕСЕЦ Септембар2020.ГОДИНЕ важи  01.09.2020.(уторак)И03.09. (четвртак).

место Полазак из места Одлазак из школе
Борци 10:00 15:20
Вишевац 10:10 15:20
Мирашевац 10:25 16:00
Доња Рача 10:40 16:15
Сипић 11:00 16:30
Трска 11:25 17:00
Бошњане 11:45 17:20


Настава у септембру почиње у 12 часова

Директорка школе,

Весна Вићентијевић

_____________________________________________________________________________

РАСПОРЕД  ЗВОНА ЗА MEСЕЦ СЕПТЕМБАР

ПРВИ ЦИКЛУС

Група А:

ПРВИ ЧАС           -7.30-8.00

ОДМОР               -5 МИНУТА

ДРУГИ ЧАС         -8.05-8.35

ОДМОР               -25 МИНУТА

ТРЕЋИ ЧАС          -9.00-09.30

ОДМОР               -5 МИНУТА

ЧЕТВРТИ ЧАС     -09.35-10.05

Група Б:

ПРВИ ЧАС           -10.30 -11.00

ОДМОР               -5 МИНУТА

ДРУГИ ЧАС         -11.05-11.35

ОДМОР               -25 МИНУТА

ТРЕЋИ ЧАС          -12.00-12.30

РАСПОРЕД  ЗВОНА ЗА MEСЕЦ СЕПТЕМБАР

ДРУГИ ЦИКЛУС

ПРВИ ЧАС           -12.00-12.30

ОДМОР               -5 МИНУТА

ДРУГИ ЧАС         -12.35-13.05

ОДМОР               -25 МИНУТА

ТРЕЋИ ЧАС          -13.30-14.00

ОДМОР               -5 МИНУТА

ЧЕТВРТИ ЧАС     -14.05-14.35

ОДМОР               -10 МИНУТА

ПЕТИ ЧАС            -14.45-15.15

ОДМОР               -5 МИНУТА                                                                                   

ШЕСТИ ЧАС          -15.20-15.50

_____________________________________________________________

Obaveštenje za slanje godišnjih i operativnih planova

-Nastavnici koji rade u Rači, svoje godišnje i operativne planove šalju na adresu -oskarplanovi@gmail.com

-Učitelji koji rade u Rači, svoje godišnje i operativne planove šalju na adresu-uciteljiraca@gmail.com

-Nastavnici koji rade u Saranovu svoje godišnje i operativne planove šalju na adresu- saranovonastavnici@gmail.com

-Nastavnici koji rade u Djurdjevu svoje godišnje i operativne planove šalju na adresu-djurdjevonastavnici@gmail.com

-Nastavnici koji rade u Malom Krčmaru svoje godišnje i operativne planove šalju na adresu-malokrcmarenastavnici@gmail.com

-Učitelji koji rade u isturenim odeljenjima, Viševac,Vučić,Sipić,Trska,Miraševac,Donja Rača,Borci,Saranovo,Đurđevo,Malo Krčmare,Veliko Krčmare,Sepci-svoje godišnje i operativne planove šalju na adresu uciteljiokolina@gmail.com

____________________________________________________________________________

Обавештење за учитеље и наставнике

(помоћ у изради школског програма за први, трећи, седми и осми разред 2020/2021)

________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________

Напомена: По завршетку преузимања тестова  у школи у Рачи ученици ће бити враћени превозом до својих места.

Допис за електронску пријаву за полагање пријемног испита

Поштовани родитељи/старатељи,

Јуче је почело остваривање образовно-васпитног рада учењем на даљину. Поред емитовања ТВ часова, оформљене су е-учионице и/или Viber групе путем којих ће наставници и ученици остваривавати комуникацију и размену материјала у функцији савладавања програмских садржаја. На недељном нивоу ученици ће путем друштвених мрежа добијати распоред часова од својих одељењских старешина, а на сајту и страници школе налази се линк  www.rasporednastave.gov.rs ка обавештењима која се односе на емитовање часова на РТС Канал 3. На основу материјала које наставници достављају ученицима након праћења ТВ лекција, и материјала за предмете који се не емитују на путем ТВ програма, као и на основу повратних информација ученика, наставници ће пратити и бележити податке о ангажовању и напредовању ученика. По нормализовању услова и по повратку у учионице, ово формативно вредновање од стране наставника биће коришћено за сумативно оцењивање на крају наставне године, стога је изузетно важно да ученици редовно прате упутства наставника и учествују у раду. За сву додатну подршку ученицима и родитељима на располагању су одељењске старешине кроз различите видове електронске комуникације. За ученике којима је потребан индивидуализован приступ у раду, односно прилагођавање у оквиру индивидуалног образовног плана (ИОП), наставници ће припремати посебне материјале за учење и достављати их на начин на који се договоре са њиховим родитељима.

Надамо се да ћемо заједничким напорима и добром комуникацијом сви допринети функционисању које је у најбољем интересу наше деце.

Захваљујемо на сарадњи и разумевању.

                                                

ОБАВЕШТЕЊЕ-ПРОМОЦИЈА ПРАВИЛА ПОНАШАЊА

Драги ученици, поштовани наставници и овог месеца настављамо са промоцијом правила понашања. Хигијена руку, тела и простора где живимо и боравимо је веома важна за наше здравље. У складу са тим овог месеца истичемо правило: ,, Водимо рачуна о хигијени простора и отпатке бацамо искључиво у канту за отпатке“.Ово правило  се односи на ученике првог циклуса.

  ,, Крећемо се десном страном ходника и водимо рачуна да предност дамо запосленима и ученицима млађих разреда“. Ово правило се односи на ученике другог циклуса.

Поштовањем правила понашања доприносимо да насе окружење буде пријатно, безбедно, лепо и здраво.

            Ученички парламент вас све позива да овог месеца поштујемо правила (од 10.3.2020. до 10.04.2020. год): први циклус ,, Водимо рачуна о хигијени простора и отпатке бацамо искључиво у канту за отпатке,, други циклус ,, Крећемо се десном страном ходника и водимо рачуна да предност дамо запосленима и ученицима млађих разреда “.

             На крају месеца ће ученици и наставници који буду најуспешније поштовали правила бити похваљени путем обавештења, интернет и фејсбук странице.

У Рачи, 10.03.2020. године                                                      Председник Ученичког парламента:                                                                                                                   Исидора Митровић

                                                                                                                           Руководилац тима:

                                                                                                              Светлана Степановић

                                                                                                                           Директорка:

                                                                                                                           Весна Вићентијевић

                                                                                                               

                

                             

Посећеност сајта
Тренутно на сајту: 1
Данас: 51
Ове недеље: 316
Укупно посета: 97559

Мапа школе | Србија | Школе у Србији

Школски сајт су дизајнирали наставници информатике 2013.© поклон ученицима, родитељима и другим корисницима